czwartek, 5 lipca 2012

Mapa Piekieł PolskichOri chce się przysłużyć kartograficznie ludzkości i proponuje utworzenie Mapy Piekieł Polskich.
Tak mapa byłaby bardzo pożyteczna i wręcz dochodowa! Pomyślcie tylko: mamy w naszym przepięknym kraju przeróżne piekła do zwiedzania - obozy zagłady, izby tortur w zamczyskach, pomniki ofiar, ale to wszystko są muzea, pamiątki upiornej przeszłości. A jeśli trafi się turysta bardziej wyrafinowany sadystycznie, który zażąda piekła aktualnego, pełnego ofiar ciągle jeszcze trochę żywych?! Takich piekieł mamy pod dostatkiem!
W dodatku, kiedy przyjedzie prezydent Obama i nazwie takie piekło "polskim", nie będzie skandalu dyplomatycznego, bo polskie ci one są!
Pierwszym gorejącym punktem na mapie niech będzie Ełk i podległe mu "schronisko" dla psów położone w Ruskiej Wsi.
Około 250 psów żyło tam w starych chlewniach, bez światła dziennego, karmionych (od czasu do czasu)
w wysokich betonowych "paśnikach" (na zdjęciu poniżej), do których małe psy nie mogły dosięgnąć.
Poza tym zawsze mogły się dożywić zdechłymi szczurami, jeśli któryś grymasił, jego problem.
Większość psów wychudzona, chora na choroby skóry, z ranami, z których sączyła się krew i ropa, brudna, tonąca w odchodach.
Za wszystkie te luksusy prezydent Ełku płaci właścicielowi schroniska 360 zł miesięcznie za psa.
Opieka weterynaryjna była bez zarzutu, co również widać na zdjęciach.
Psy taktownie umierały z głodu i chorób, a że pieniędzy ze sobą do grobów nie zabierały, właściciele piekła i dwór wokół nich skupiony jedli, pili i popuszczali pasa.
I byłoby tak dobrze, tak miło nadal, gdyby złośliwe wiatry nie zawiały do Ruskiej Wsi Szefowej Fundacji Rottka! Nieczuła ta kobieta dowiedziała się o chorym rottweilerze mieszkającym w piekle, przyjechała po niego, a kiedy zobaczyła piekielne czeluście, zamiast docenić ich turystyczny urok, rozpoczęła batalię o życie psów!
Do Rottki dołączyła Bernardyn Fundacja Zwierząt Skrzywdzonych i wiele innych organizacji większych i mniejszych. Zawiadomiono miasto/gminę/policję/kurię i tego typu jednostki.
W czasie dwu akcji zabierania psów uratowano 51 zwierząt, przede wszystkim chorych, starych i szczeniąt. Dom Tymianka dołączył się skromnie i przygarnął pięć.

Tu akcja wynoszenia Skarbów z piekła z 3 lipca...

... która miała niezwykle interesujący przebieg...
Ale najpierw dygresja: Ori, która aniołem nie jest, na swój prywatny użytek szuka kandydatów do tytułu Idioty Roku. Chodzi tu o osoby zwane "publicznymi", a tytuł można uzyskać za wypowiedzi bądź czyny związane ze sprawami zwierząt. Na przykład, ulubionym kandydatem Ori jest poseł - Zmartwionko? Problemik? - jakoś tak się chłopina nazywa - który ogłosił w telewizorze, że "trzymanie psów na łańcuchach jest polską tradycją, a tradycji nie należy się przeciwstawiać".
Jednak to, czego dokonał prezesik schroniska w Ruskiej Wsi, daje mu niezniszczalny honorowy tytuł
Idioty Wszechczasów.
Otóż facetuszka, żeby powstrzymać wolontariuszy organizacji przed wejściem na teren swojego ulubionego piekła, wezwał ciężarówkę piasku i kazał rozsypać ją przed bramą!


Zobaczcie, ile tu sprzętu! Ciężarówka, traktor z takimi pięknymi żółtymi kołami, była też wywrotka i panowie na czymś w rodzaju quadów!
I jeszcze słupki ze sznurkami, żeby było bezpieczniej!
Zanim jednak biedak zdążył wezwać czołgi, artylerię, kawalerię i łodzie podwodne, przyjechała policja wezwana przez Rottkę i trzeba było piasek spakować z powrotem na wywrotkę i wpuścić te wstrętne uparte organizacje!


W czasie burzy piaskowej Szefowa Rottki zadbała o oficjalne zezwolenia prezydenta Ełku i burmistrza Grajewa na zabranie wszystkich psów.
Ulubieniec Ori walczył do krwi ostatniej - wpuszczał ludzi pojedyczo, rozwlekał do nieskończoności papierologię związaną z adopcjami psów i nie otworzył bramy! Psy podawane były nad ogrodzeniem

lub przeciskane między prętami bramy.
Miało to zapewne na celu upokorzenie osób wynoszących psy, ale biedny żałosny Idiota Wszechczasów nie pomyślał (bo i czym miałby pomyśleć?), że dodaje tylko kolejną cegiełkę do pomnika swojej śmieszności!
Organizacje starają się o zamknięcie piekła w Ruskiej Wsi i chcą zabrać stamtąd wszystkie psy.
Dzięki akcjom internetowym, szczególnie facebookowi, coraz więcej ludzi dowiaduje się o istnieniu tego potwornego miejsca i coraz więcej osób przyłącza się do pomocy.
Na facebooku Czytelnicy znajdą dużo więcej zdjęć i szczegółów, Ori nie pokazała na blogu tych najstraszniejszych...
Niektóre można obejrzeć na plakatach stworzonych ku czci prezydenta Ełku:i niezrównanej pani weterynarz otoczonej jej własnymi pacjentami:Teraz już bez czarnego humoru: w piekle Ruskiej Wsi przebywa nadal ok. 120 psów i mimo
zgód i zapewnień prezydenta Ełku są nadal w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Pomiędzy dwiema akcjami zabierania psów wiele już "zniknęło", nie wiadomo, czy umarły z głodu czy z pomocą diabelskiej pani weterynarz.
To jeden z pyszczków, który został:
Czy potraficie patrzeć na to obojętnie???

Dom Tymianka znowu bardzo prosi o jak największe wsparcie finansowe, dwie z zabranych suczek są bardzo chore, a wszystkie wymagają intensywnego odkarmienia, odrobaczenia oraz oczywiście opłat za pobyt w hoteliku.
Decyzja o przyjęciu nowych Podopiecznych zaraz po przygarnięciu niedawnej Dziewiątki, czyli Śnieżków i reszty ferajny, nie była może szczytem rozsądku, ale skąd, na miły Bóg, u Ori rozsądek???
Nowe Skarby zostaną uroczyście pokazane i opisane pod koniec tygodnia.

Zdjęcia zostały skopiowane z facebooka i umieszczone na blogu za zgodą Autorki.

P.S. To jest suczka zabrana z Ruskiej Wsi przez Fundację Bernardynów. Nie widziałam wcześniej tego zdjęcia, a MUSICIE je zobaczyć:
P.S. łopatologiczny, bo okazało się, że nie wszyscy czytający rozumieją słowo pisane: żadne ze zdjęć ani plakatów w tym wpisie nie jest autorstwa Ori, wszystkie zostały skopiowane z facebooka za zgodą ich autorów.

35 komentarzy:

 1. Brak słów! jak można, jak tak można!!!!??????
  rzeczywiście tytuł Idioty roku murowany, zresztą widzę tam więcej kandydatów ;/
  Krówka już robi przelew

  OdpowiedzUsuń
 2. Nóż się w kieszeni otwiera...Najgorsze, że mimo protestów, tacy ludzie jak pan poseł czy prezydent, dalej kwitną na swoich stołkach. A dramat zwierząt pozostaje problemem tych, którym zależy na ich losie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Kochani przesyłajmy pieniądze dla psiaków. Nawet niewielkie przelewy z pewnością się przydadzą. Trzeba ratować honor ludzkości... Jedna Ori świata nie zbawi.

  OdpowiedzUsuń
 4. do piekieł polskich dołóżcie schroniska w Chrcynnem, Olkuszu, Małoszycach, Wojtyszkach.
  Powinny też przestać istnieć takie miejsca, jak w Rachowie czy Klembowie.

  W Kłaju KTOZ zrobił porządek, podobno w Radysach chcą współpracować..., w Pawłowie jest już lepiej..., ale jeszcze sporo do zrobienia...

  Pytanie, kiedy to się wreszcie skończy...

  Dobrze, że w tym morzu zła są jeszcze fundacyjne Anioły i im wszystkim w imieniu uratowanych z tych piekieł psiaczków DZIĘKUJEMY!!

  OdpowiedzUsuń
 5. Masakra, a podobno mamy XXI wiek... Mam wielką nadzieję, że ci zwyrodnialcy zostaną ukarani! Śledzę na bieżąco wydarzenie na fb, serce pęka, wspomagam jak tylko mogę...

  OdpowiedzUsuń
 6. Ori, nie mogę się uspokoić. Potworne. Schronisko powinno być natychmiast zamknięte a osoby odpowiedzialne pod sąd. Trzeba nagłaśniać takie sprawy. Twój pomysł z mapą piekieł polskich popieram.
  Trzymam kciuki za pozostałe psiaki, żeby udało się je uratować.
  Danka

  OdpowiedzUsuń
 7. Kochana Tymianko - masz wielkie serduszko i bardzo Ci dziękuję za odzew - czekam na zdjęcia maluszków już u Ciebie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ori, ja muszę wiedzieć co z tym leżącym na betonie, zwiniętym pewnie z bólu biedakiem podobnym do wilczura z plakatu z "prezydentem" lewy górny róg i górne środkowe zdjęcie z "weterynarzem"!!!
  Rzomawiając z wolontariuszką, która wyciagała psy z Chrcynna, dowiedziałam się, że za każdego psa jakiś urząd płaci jakąś kwotę i zastanawia mnie, że tenże urząd potem nie ma obowiązku kontroli w jaki sposób te publiczne środki są wydatkowane??? Tu podobna sytuacja, płacą za psa, ale co potem nikt sie nie interesuje. W interesie tych zwyrodnialców jest pobrać za zwierze kasę i liczyć,że nastepnego dnia zdechnie i nie będzie generować kosztów. Przecież takie wypłacanie pieniędzy i nie kontrolowanie ich wydatkowania będzie kusić bestie do zakładania czy prowadzenia w ten sposób schronisk. Trzeba by wykonać prace u podstaw i zmusić urząd do kontroli wydatkowania wypłaconych kwot lub jeśli nie ma takich przepisów, że urząd jest zobowiązany do kontroli, to wymusić ich stworzenie. Przecież to świetny interes, sposób na szybkie pieniądze wziąć kasę za psa i nastepnego dnia go zabic lub doprowadzić do jego szybkiego zgonu. I wszystko w majestacie prawa.
  Agnieszka z Fioną

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ten wilczurkowaty leżący na betonie został uratowany :), tutaj jest zdjęcie w poście numer 662
   http://www.dogomania.pl/forum/threads/228417-Dramat!!Ruska-wieś-EŁK-SYF-NIEGOSPODARNOŚĆ-ŁAMANIE-PRAWA-!!POTRZEBNE-DT-NA-CITO-!!/page27

   Usuń
 9. Dzieje sie tak bo to biznes i jedna wielka klika, która robi sobie "dobrze" kosztem biednych psiaczków.I jeszce wile jest pewnie takich miejsc o których nie wiemy.
  Tej wstrętnej weterynarz trzeba by odebrac prawo wykonywania zawodu - chore, zaniedbane psy, nieszczepione szczeniaki.Kilka po jej kastracji/sterylizacji nie doczekało drugiej interwencji i przeszło za TM.Takie piękne , całkiem młode psy....Podobno mieszkancy Ełku tez sie na szczescie włączyli jak sie dowiedzieli co sie tam dzieje i adoptuja psiaki (info z dogomanii)

  OdpowiedzUsuń
 10. Kilka razy próbowałam coś napisać ale co tu można napisać mądrego,miłego.Żadne słowa nie wyrażą udręki i okrucieństa wobec tych istot i piekła które stworzył człowiek(nie wiem czy człowiek to odpowiednie określenie).
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 11. Za to ktoś powinien trafić do więzienia, ktoś inny stracić stołek, a dziarscy obrońcy posesji (może to coś da?) powinni stać się pośmiewiskiem Europy. Szlag!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ale takie rzeczy dzieją się w wielu miejscach w Polsce i okazuje się, że to jest często walka z wiatrakami, osoby kontrolujące takie schroniska wskazują tylko drobne uchybienia i dają przyzwolenie na istnienie takich miejsc kaźni i niewiele się zmienia, świetna akcja w Ruskiej Wsi może w końcu innym też otworzy oczy (tylko takie akcje nie rozwiążą problemów, nie ma tylu miejsc w domach tymczasowych, hotelikach dla wszystkich psich i kocich nieszczęść, potrzebne są zmiany w prawie i w świadomości urzędników), trudniej niestety walczy się z tego typu prywatnymi przybytkami, gdzie też liczą się tylko pieniądze i to duże pieniądze :(, na razie chyba długa droga przed nami, a nowa ustawa niewiele zmieniła :(

   warto nagłaśniać takie sprawy

   Usuń
 12. Gdzie jest ta informacja na FB?

  Takie informacje po prosu fizycznie mnie bolą.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. http://www.facebook.com/photo.php?fbid=437205182967447&set=p.437205182967447&type=1#!/events/329058717172650/

   Usuń
  2. ten link się nie otwiera u mnie - plissss - jeszcze raz - chcę chociaż na fb zamieścic i rozesłac - reklama też może pomóc

   Usuń
 13. Tylko obelgi cisną mi się na usta jak czytam o tych bydlakach. tacy zawsze będą szukać dochodu na nieszczęściu i bólu innych. Nie wierzę, że takie bydle potrafi mieć uczucia dla kogokolwiek poza sobą. Najlepiej jest unieszkodliwić takiego bydlaka, zamknąć go na rok w jednej z tych klatek. Więzienie dla takich to wypoczynek.
  A przy okazji, to kto wybiera takich bezmyślnych polityków??

  OdpowiedzUsuń
 14. A mnie się marzy pręgież na każdym miejskim rynku i piętna hańby . Obcinanie rąk za kradzieże było także bardzo skuteczne ale teraz zbyt obciążyłoby podatników przyznawanymi rentami .
  Tylko to plus duże kary finansowe są w stanie jeszcze coś poprawić .

  Prezydent Ełku dając zgodę zaoszczędził 360 zł miesięcznie za każdego zabranego przez wolontariuszy psa . Czyli wykazał się gospodarnością . Czy te pieniądze nie powinny być przekierowane na konta tych fundacji które biorą na siebie ciężar leczenia i utrzymywania całego stanu schroniska ?
  Może należałoby skierować stosowne pismo poparte wieloma podpisami a tych zapewne nie zabraknie .

  Anna

  OdpowiedzUsuń
 15. wczoraj po twoim poście byłam chora...ale dzisiaj to już padnę trupem....razem z kociami moimi idziemy robić przelew!!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 16. Jestem za karą typu "oko za oko"!!!
  Kara więzienia dla takich zwyrodnialców? - śmiechu warte!!!
  Mój Dziadek, potem mój Tato przepracowali większość życia jako funkcjonariusze SW (Służby Więziennej). Z opowieści wiem na te tematy tyle, że mogłabym książkę napisać. Często więzienie jest jak nagroda, a nie zasłużona kara... Czyste posłanie, wyprana odzież, 3 posiłki dziennie, w niedzielę dodatkowo deser w postaci "słodkiego". Zapewniona opieka medyczna, godzina spacerów dziennie, kolesie na skinienie palcem, siłownia... Kolorowe magazyny z paniami, tv, książki, gry, wszystko "pod celą"! I ktoś TAKI za coś TAKIEGO miałby trafić za kraty??? Nigdy w życiu!!!
  Jak ma się taka kara względem czynu który popełnił???
  W więzieniach powinni odsiadywać wyrok tylko skazani, którzy nieumyślnie go spowodowali, w obronie własnej, lub w skutek nagłych, silnych emocji. Wszyscy pozostali bandyci działający z premedytacją powinni być osądzeni w myśl zasady "OKO ZA OKO"!!! Zapewne znajdzie się wiele osób, które mogłyby nad takimi oprawcami pełnić honory kata głęboko wierząc, że oczyszczają świat z wszelkiego brudu i zła.

  PS
  Czytałam Droga Ori dzisiejszego posta wraz z moim dorastającym, 17-letnim synem. Ja z łamiącym się głosem, on z zaciśniętymi pięściami. Ten młody człowiek nigdy nie klnie, NIGDY! Dzisiaj nie wytrzymał...
  Pozdrawiamy Cię Dzielna i Dobra Kobieto.

  OdpowiedzUsuń
 17. Potworność.
  Ale ! Trzeba zadać sobie pytanie skąd sie biorą zwierzęta w takich mijscach..
  I tu tkwi problem, ze idioci rozmnazają zwierzęta,bo szkoda kasy na zabieg,co gorasze,uważają tacy często ,ze przeciez nie bedą krzywdzić,okaleczać zwierzęcia..
  i tak dalej,i tak dalej,
  bo potem ktos dla kaprysu zwierzę bierze,kupuje, dostaje.. a potem sie go pozbywa lub zle traktuje.
  Jesli nikt nie bedzie eduował odf najmłodszych lat ludzi ,to nadal te piekła bedą powstawać.

  dorota

  OdpowiedzUsuń
 18. Ori, już rano byłam na Twoim blogu, ale nie wiedziałam co napisać, klucha w gardle i tyle... Ori jutro mam wypłatę i w poniedziałek będzie troszkę większy przelew niż zwykle. Tak baaaaaaaaaaardzo Ci dziękuję.
  Ula

  OdpowiedzUsuń
 19. Brak mi słów, tego bydlaka wsadziłabym do tego betonowego karcerka i kazała jeść zdechłe szczury.
  Zgadzam się z Anną , burmistrz Ełku powinien teraz przekazać teraz pieniądze ludziom , którzy zabrali zwierzaczki z tego piekła.

  OdpowiedzUsuń
 20. Sprawa jest okropna i wymaga natychmiastowej naprawy, ale za wszystko winić nie można tylko 2 osób- prezydenta i weterynarza. Na to nieszczęście składają się decyzje wielu osób, więc takie sądy co do konkretnych ludzi myślę, że nie są sprawiedliwe...

  OdpowiedzUsuń
 21. Stosunek do zwierząt miarą człowieczeństwa
  Jednak w Polskich Piekłach nie ma Ludzi. Są 'tylko' zwierzęta.

  Dziękuję Ori, że jesteś, piszesz, działasz.
  Nam pozostaje pomagać Tobie, a co za tym i IM.

  OdpowiedzUsuń
 22. A ja poza przelewem przesyłam link do kontaktu z Wielkim Tomaszem Andrukiewiczem ( ww prezydentem Ełku). Ja już sobie ulżyłam, zachęcam każdego do wypowiedzenia własnego zdania!!! O Tym trzeba mówić, pisać, krzyczeć.... tomasz@andrukiewicz.elk.pl,
  Katarzyna

  OdpowiedzUsuń
 23. Biedni nasi bracia mniejsi, niczego sensownego nie umiem napisac.
  Zaraz wkleje linki do bloga na nasze francuskie forum.
  K.

  OdpowiedzUsuń
 24. Im bardziej poznaję ludzi tym bardziej kocham swojego psa!
  Ori,dzięki że jesteś!Robię przelew a po powrocie z tygodniowego urlopu podeślę Ci książki o patchworkach do sklepiku,Teresa z Pandą/owczarką niemiecką/.Pozdrawiamy serdecznie wszystkich mających serca dla zwierzaków-ponoć naszych braci mniejszych!

  OdpowiedzUsuń
 25. A czy dla podopiecznych Domu Tymianka przydałyby się jakieś dary rzeczowe? Co byłoby potrzebne najbardziej?
  Może jakaś specjalistyczna karma?
  Preparaty witaminowe dla chorych psiaków, szampony?
  Może coś jeszcze?
  Gdyby były potrzebne, to może ktoś zamiast grosika wolałby przygotować paczkę dla podopiecznych Ori?

  OdpowiedzUsuń
 26. http://bobemajse.blogspot.com/2012/07/psy.html

  OdpowiedzUsuń
 27. Moze do Wyborczej sie uda, do Wajraka. Zeby naglosnili te sprawe

  OdpowiedzUsuń
 28. Jestem wstrząśnięta! Łzy ciurkiem płyną mi po twarzy. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do uwolnienia psiaków od bezwzględnych i okrutnych oprawców, o ironio, postrzeganych przez nieświadomych ludzi za dobroczyńców!

  OdpowiedzUsuń
 29. To skandal,że w Polsce dzieją się takie rzeczy!.
  Układy towarzysko-rodzinne pozwalają na takie okrucieństwo.Facet powinien odpowiać za znęcanie sie nad zwierzętami oraz za wyłudzanie pieniędzy, bo to oczywiste,że nie na zwierzęta je wydaje.
  Mam nadzieję ,że będzie siedził ten morderca.
  Życze jemu i jego rodzinie wszystkiego co najgorsze i aby się spełniło.

  OdpowiedzUsuń
 30. To straszne,że takie okrucieństwo jest dopuszczalne w naszym kraju.Facet nie tylko znęca sie nad zwierzętami ale wyłudza pieniądze, które na ich utrzymanie nie przeznacza -co jest oczywiste.
  Mam nadzieję, że ten morderca będzie siedział a sprawiedliwość go dosięgnie, choć ma układy.Nie tylko on powinien za to odpowiedzieć ale i inne osoby, w to uwikłane.
  Życze jemu i jego rodzinie wszystkiego co najgorsze i aby sie spełniło.

  OdpowiedzUsuń