czwartek, 4 marca 2010

Pomoc dla Tymoteusza i zestaw zwierząt proszalnychTrudno jest uformować z psów z Domu Tymianka szereg Zwierząt Proszalnych. One nie mają czasu! Chyba, że pokażecie im stos miękkich i grubych naleśników, to zamienią się natychmiast w zwierzęta ostro prosiaczące! Ori musiała je dzisiaj przebłagać za dwa dni, które prawie w całości poświęciła Tymoteuszowi i psy - nie uwierzycie, ale to prawda - nie dostały ciepłego obiadu, tylko suchą karmę! Jakoś marnie wyglądają, zmartwiła się Ori i zastosowała kurację naleśnikową.
Nic więc dziwnego, że po pochłonięciu swoich zwykłych obiadowych misek i dopakowaniu się ukochanymi naleśnikami leżą napęczniałymi brzuchami do góry i mają w nosie prośby Ori o obywatelską postawę i zaapelowanie o pomoc dla Tymka - bliźniego swego.
Ori uczyni to więc sama: Tymoteusz, jak wiecie, przebywa w hoteliku, w którym ma najlepszą opiekę. Doba kosztuje 13 zł. Jest to bardzo niska cena, podyktowana chyba tylko miłością do zwierząt i zrozumieniem sytuacji bezdomnego stworzenia. Mimo tego, Ori nie jest w stanie pokryć kosztów pobytu Tymusia, tym bardziej, że nie wiadomo, ile czasu potrwa szukanie domu. Dojdą jeszcze koszty opieki weterynaryjnej - szczepienia, odrobaczanie itp.
Dlatego Ori powtórzy tylko to, co tak mądrze napisały w komentarzach między innymi Anna i Magoda: pomóżcie!
Dom Tymianka dołączył nieśmiało do Fundacji Viva i stał się posiadaczem własnego subkonta.
Z każdej wykorzystanej sumy Ori musi rozliczyć się z Vivą fakturami, a stan konta i wszelkie rozliczenia będą na bieżąco podawane na stronie internetowej Domu Tymianka, która będzie gotowa prawdopodobnie w przyszłym tygodniu. O planach i marzeniach Domu Tymianka Ori napisze więc przy okazji prezentacji strony. Dom Tymianka ma mizerne osiągnięcia do tej pory, szczególnie, gdy porówna się je z dokonaniami dużych organizacji, takich jak Viva czy Tara, ale duch w Ori jest wielki i marzy o tym, aby już nigdy żaden Tymoteusz nie tęsknił za ciepłym, kochającym domem i pełną miską.
Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt - Viva!
ul. Kopernika 6/8
00-367 Warszawa
bank DnBNord 27 1370 1109 0000 1706 4838 7311


Jeśli nie macie ulubionej fundacji, a zechcecie przekazać 1 procent na Dom Tymianka,
to cały zestaw Zwierząt Proszalnych będzie Wam bardzo wdzięczny!
Dzięki Wam kolejna Saba, kolejny mały Ruduś-Kiciuniek może być wydobyty ze schroniska.
Bez Waszej pomocy Dom Tymianka nie będzie mógł przyjąć więcej zwierząt, gdyż Ori samą miłością ich jednak nie nakarmi!
Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt - Viva!
KRS 0000135274
cel szczegółowy: Tymianek
Wyjaśnienie na koniec: na ostatnim zdjęciu jest Róża, córeczka Fafki i siostra Lisa, która po krótkim pobycie w Domu Tymianka przeniosła się do willi z ogródkiem w bardzo kochające ręce.
Ori uważa jednak, że to rewelacyjna mina Psa Proszalnego i najlepiej przemówi do serc!


24 komentarze:

 1. Super! Mój 1% to niestety nie fortuna ale mam nadzieję, że się przyda!
  Ucałowania dla całej bandy proszalnej :-)
  Dorota z beaglem

  OdpowiedzUsuń
 2. No, nareszcie! Ja też poślę ten 1% ze swoich podatków :)

  OdpowiedzUsuń
 3. No i jak miło się zrobiło! Każdy może coś wreszcie zrobić.
  Wyobrażam sobie Ori jak wygląda Twoje życie z całą bandą futrzaków. Mało kto tak potrafi. Jesteś skromna ale ja powiem, że robisz dla nich więcej niż 99% ludzkości. Dla nas też.
  Wiem, że teraz będzie lżej.
  Nie gadam już więcej tylko lecę kasę wysyłać i wszystkich do tego samego namawiam!
  A Kiciuniek to mój faworyt jest!
  Przytulam Cię Ori Wielka!

  OdpowiedzUsuń
 4. No to teraz już wiem gdzie ulokować te swoje marne 1% :). A i teraz wrzucam parę groszy na konto dla proszaków- małych i dużych :D.
  Dziękujemy pięknie WIELKA Ori, pozdrawiam i przesyłam całą garść przytulasów i głasków dla całego domu Tymianka.

  OdpowiedzUsuń
 5. Banda proszalna jest do "zjedzenia"...
  Minki mówią wszytsko!
  Mój procent już poszedł na Ciapkowo, ale nie wszystko stracone ;-)

  Trzymam kciuki!

  OdpowiedzUsuń
 6. Ori nareszcie!!! Aż tyle nas było trzeba by przekonać Cię, że prośba o pomoc w Twojej sytuacji jest konieczna! Kochana, jesteś wspaniałą osobą, pełną energii, zapału i cierpliwości.... Dasz radę ze wszystkim!!! A my ciut pomożemy:-)))
  Buziaki, DorotaC.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ori, mam pytanie: a jak ktoś chce wpłacać co miesiąc na podopiecznych Domu Tymianka a nie tylko przekazać 1%, to na które konto lepiej, te podane jako pierwsze we wpisie czy to drugie? Chciałabym się upewnić.

  OdpowiedzUsuń
 8. Droga Melancholio, Ori podała tylko jeden numer konta, ten drugi numer to KRS, potrzebny jedynie do przekazania 1%. Konto jest jedno w DnBNord. W razie pytań, Ori prosi o mail, chętnie odpowie na pytania i rozwieje wątpliwości:-)

  OdpowiedzUsuń
 9. Tak to jest, jak się nie napiło porannej kawy :D Rzeczywiście numer jest jeden! Myślę, że dobrym pomysłem, byłoby umieszczenie tego numeru w widocznym miejscu, tak żeby wszyscy wchodzący na stronę blogu mogli go zobaczyć (np. pod profilem Ori). Myślę, że to będzie ułatwienie dla wszystkich tych, którzy chcieliby włączyć się do akcji. Ori, proszę o pozytywne rozpatrzenie mojej mojej prośby :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Cieszę się bardzo, że Dom Tymianka dołączył wreszcie do fundacji Viva :)
  Kiedy tylko będę mogła wspomogę Waszych podopiecznych.
  Ściskam Cię kobieto o WIELKIM SERCU :*

  OdpowiedzUsuń
 11. Melancholio, pomysł z kontem w widocznym miejscu bardzo dobry. Nie wszyscy cofną się do tego wpisu. Ori, umieść numer konta i info o 1% w widocznym miejscu z boku na pasku!!!

  OdpowiedzUsuń
 12. Dziękuję :) O to chodziło!

  OdpowiedzUsuń
 13. Cudowni futrzaści u Ori przebywają. I wiedzą co dobre (mój Dyziek też za naleśnikami przepada, i makaron jeszcze w kazdej postaci lubi, hehehe). Niestety nie jestem w chwili obecnej w stanie pomóc finansowo :( i bardzo mi przykro z tego powodu. Kiedy moja sytuacja się jednak zmieni będę wiedziała, gdzie przyjść :)
  Pozdrawiam cieplutko

  OdpowiedzUsuń
 14. Moje 1% już poszło i szykują się następne PIT-y.
  Mam nadzieję,że Tymek szybko znajdzie kochający domek.
  Ściskam Was i całe futrzaste towarzystwo:)))

  OdpowiedzUsuń
 15. Nasz 1 procent w tym roku powedruje do Domu Tymianka, a po wierszówkach postaramy się przekazać "grosik" dla Tymka. Nie mogąc Go przygarnąć - pomożemy chociaż tak. Ori, czy Tymek ma już swoje konto na dogomanii?Jesli potrzebujesz wspracia przy poszukiwaniu domu dla Tymka - pisz, proszę tess8@op.pl

  OdpowiedzUsuń
 16. Jestem za i ciesze się,że mogę choć trochę pomóc
  Ori, która tak wiele robi dla swych i innych zwierzątek.
  Teresa

  OdpowiedzUsuń
 17. rozumię,że ten numer to jest dla Domu Tymianka?znaczy numer konta,że pomoc tam przekazana zostanie do dyspozycji Ori?-nie bardzo się w tym orientuję i dlatego pytam:)
  ja mogę dopiero po 13/emerytura/i zrobię to z wielką przyjemnością-Teresa z Pandą

  OdpowiedzUsuń
 18. Ja mogę im smażyć naleśniczki :))
  A co lubi Pan Tymianka?
  Pieniążki już w drodze ;))

  Uściski i głaski :))

  OdpowiedzUsuń
 19. Nareszcie!!!!!
  Całusy dla wszystkich pyszczków i Opiekunów!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 20. Z ogromną przyjemnościa oddam mój 1 % dla domu Tymianka. I nie tylko ja ;) Każdy kogo rozliczę w zamian za rozliczenie przekaże 1% na Dom Tymianka.

  OdpowiedzUsuń
 21. Ori jestes wspanialym czlowiekiem . Dziekuje ze jestes.

  OdpowiedzUsuń
 22. Na Ori u deZeal i Dyzia czeka wyróżnienie. Kiedy Ori znajdzie chwilkę wolnego czasu, to bardzo jest proszona o wizytę u deZeal:)

  OdpowiedzUsuń
 23. Czy ten kudłaty pies jest do wzięcia? Bo jest taki słodki, mamie się bardzo podoba i chciała przekazać Wam 1 procent podatku.
  Marcin

  OdpowiedzUsuń