poniedziałek, 13 czerwca 2011

Nowy mieszkaniec filii domu TymiankaPodobno widywano go w sąsiednich wsiach od dłuższego czasu. Chodził od domu do domu, lepki od brudu i krwi z sączących się ran i wyjadał kurom ziarno.
Wreszcie trafił na spokojne zielone podwórko, rozejrzał się i został. Nie wzruszyły go ataki domowej jaśniepanienki Pysi - osiem kilogramów kudłatej furii - zajął pustą, wygodną budę i przejął obowiązki psa gospodarskiego: jedzenie i spanie.
Wkrótce do filii przyjechał Pan Tymianka i natychmiast otrzymał stanowisko największej miłości i autorytetu w sercu psa. Kiedy po następnych kilku dniach do filii przypędziła Ori, Brutus powitał ją jako najmilszy, najpogodniejszy na świecie pies, nieco mniej brudny, z prawie wygojonymi ranami i bez pcheł (na radykalne kąpiele jest jeszcze za wcześnie).
Pyśka pogodziła się z obecnością dość interesującego przecież towarzysza zabaw (lepiej goni się kury we dwójkę), a resztki rezerwy pokazuje, kradnąc Brutusowi miskę i chowając ją w krzaki. Żeby sobie nie myślał.

12 komentarzy:

 1. Piękny pies.
  Wiedział gdzie zawitać.
  Wśród bezdomnych psów można znalezć prawdziwe perełki.
  Ja znalazłam dwie.
  Pozdrawiam Mazowszanka

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale cudeńko!!!! Jaki mądry, wiedział u kogo zostać:-) Bardzo, bardzo się cieszę, że nie błąka się już szukając schronienia.
  Buziaki, DorotaC

  OdpowiedzUsuń
 3. Jedno psie szczęście więcej:) Kochana Filia Domu Tymianka:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ależ on fajniutki :)
  wiedział gdzie przywędrować ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Śliczniuchny!!!! Przylepek.

  OdpowiedzUsuń
 6. śliczności! cieszę się że znalazł domek:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Przecudna Mordeńka!!!
  Taki do kochania psi cielaczek:)
  Pozdrawiam serdecznie i lecę ratować resztki chlebka tureckiego-Melcia dorwała się do zakupów:)))

  OdpowiedzUsuń
 8. Ojej jakie smutne oczka. Żal mi takich tułających się stworzeń. Ludzie są okropni.

  OdpowiedzUsuń
 9. Piękna historia z happy endem:)

  OdpowiedzUsuń
 10. Cudny psiak. I to umaszczenie! :)
  Ori, czytam Cię od pewnego czasu i z każdą notką nie mogę wyjść z podziwu dla Twojego zaangażowania. Cały czas pamiętam o biednym Okruszku, którym tak wspaniale zajęłaś się w ostatnich chwilach życia, a którego najpierw opłakiwałam przez całą noc a następnie przez kolejne dni przeklinałam na czym świat stoi.
  Jesteś Iskierką Nadziei!

  OdpowiedzUsuń
 11. Może Pysia nie będzie się długo dąsać.. ,a Brutusik to już pełnia szczęścia ::)))

  OdpowiedzUsuń
 12. Ori, nareszcie jest Fundacja! Przypominam, że na stronie www.domtymianka.pl jest jeszcze link do Fundacji ViVa a nie Twojej.
  Namawiam Cię na komercję - zmieść linki to jakiś Pedigree i innych w dobrej sprawie. Skoro autorki najpopularniejszych blogów wylansowały swoje osoby i kariery osobiste nie weźmiemy Ci za złe jak zgarniesz jakąś kaskę dla fundacji nawet przez banery.

  OdpowiedzUsuń