niedziela, 12 lutego 2012

Pastelowo


Pastelowo i leniwie jest w domu Tymianka. Dom się odszczenił - mała Majka pojechała do wspaniałego domku, gdzie zamiast psich siostrzyczek ma dwóch uroczych ludzkich braciszków.
A także dużego kudłatego psa i dwa koty.
Mufka jest trochę smutna i przykleja się do Nusi, albo Ori ukradkiem przemyca ją do łóżka.
Ori też jest smutna, bo chora i zmęczona i dręczy Pana Tymianka żądaniami herbaty, aspiryny, banana, kolacji i ogólnie ptasiego mleka.
Stres związany ze sprawami psich nieszczęść osiąga niekiedy rozmiary zabójcze nawet dla tak "wielkiego człowieka", jakim jest Ori (Ori uwielbia to określenie, jest takie subtelne i kobiece).
Na przykład, gdy po miesiącach żmudnej, trudnej (w sensie emocjonalnym) pracy zdarza się rzadki cud - udaje się znaleźć idealny dom dla starszego, niewidomego psa, dom, który chce ofiarować od zaraz opiekę i miłość, a schronisko ODMAWIA wydania psa, motywując, że "SIĘ PRZYZWYCZAIŁ I JEST TUTAJ SZCZĘŚLIWY". Szczęśliwy na łańcuchu metrowej długości!
Podobnie "szczęśliwy" był biały staruszek Lord, o którego Ori musiała stoczyć wściekłą batalię, a który po wielu przeszczęśliwych latach na łańcuchu początkowo nie umiał chodzić, nie był w stanie zachować równowagi, a teraz, po trzech miesiącach pobytu w hoteliku, jest chyba znacznie mniej szczęśliwy, ponieważ ma prawie nieograniczoną swobodę, zawsze syty brzuszek, chodzi bez problemów, a nawet biega!
"Wielki człowiek" zatem, zwalczywszy z żalem pokusę rąbnięcia swego ulubieńca, pana W. czymś ciężkim w zakuty łeb, zanim wymyśli inną formę negocjacji, wywiesza tabliczkę z napisem: NIE MAM
SIŁY, MAM DOŚĆ, ZASNĘŁAM, NIE MA MNIE".

W zastępstwie uśmiechnięty Orionek:


18 komentarzy:

 1. Na przeziębienie Mufka najlepsza! A Majki na zdjęciach brak... Liczę po cichu na fotki z nowego domu :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Cudnaś KOBIETO :):) :)
  Basia

  OdpowiedzUsuń
 3. To ja Ci, Ori, herbatkę zaparzę... Czarną z cytryną i listkiem mięty. Przytulam Cię mocno, mocno.

  OdpowiedzUsuń
 4. Kochana Ori, trzymam kciuki, żeby siły wróciły, a choróbsko odeszło w siną dal. Mam też ogromną nadzieję, że to "fantastyczne" schronisko, w którym psiaki są "przeszczęśliwe" przejrzy na oczy i wyda pieska, a ten wspaniały dom, który się dla niego znalazł, tak łatwo się nie podda... Mam taką nadzieję, że o tego psiaka będzie walczył, bo warto...

  OdpowiedzUsuń
 5. Zdrowiej Wielki Człowieku i zbieraj siły. Zdjęcie z obłożeniem kominka cudowne:) Uściski od chorej dla chorej.

  OdpowiedzUsuń
 6. Trzymam za Ciebie kciuki, żebyś wypoczęła i wywiesiła tabliczkę "JUŻ JESTEM"! Psiaki Cię potrzebują

  OdpowiedzUsuń
 7. Ori- Wielki Człowieku z wielkim serduchem...
  przecież musisz kiedyś odreagowac...te batalie, wojny z wiatrakami itp...czego dowodem choróbsko...
  Pan Tymianka, da sobie świetnie radę...zbieraj siły,
  zdrówka Ci moc życzę i przytulam,
  K.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ori, czasem i WIELCY LUDZIE muszą odpocząć :))
  tak więc bez żadnych wyrzutów obłóż się sierściwem różnistym i choruj i żądaj! herbat, bananów, kaw a nawet naleśników i ptasiego mleka ;))
  zdjęcie zwisających kotów mnie powaliło, chociaż leżę ;)
  Pozdrawiam z ziemi świętokrzyskiej!

  OdpowiedzUsuń
 9. Co za głupota!
  Są cudowni ludzie chcący wziąć psa,dac mu wspaniałe warunki i z takiej strony spotykasz opór,to jakis absurd,przeciż ten czlowiek powinien sie cieszyć,ze pomniejszy mu sie stadko ,nie mówiąc juz ,ze dla psa bedzie to co go w zyciu najlepszego moze spotkać !
  Nie rozumiem

  dora

  OdpowiedzUsuń
 10. Jesteś, jesteś... Musisz być! Kobieta silną jest, a Ty jesteś w trójnasób Wielką Kobietą i Człowiekiem też, a co! ;-)) Najczulsze myśli ślę...

  OdpowiedzUsuń
 11. Życzę, żeby przeziębienie minęło jak najszybciej i żeby wróciła znów siła do walki, bo jesteś wyjątkowa!

  OdpowiedzUsuń
 12. TRZECIE ZDJECIE WPRAWIŁO MNIE W ZACHWYT.....ORI PISZ...JA MIMO GORĄCZKI PRZYJADE I PODAM CO TRZEBA WIELKIEMU CZŁOWIEKOWI:)))))..MOŻE NALEWECZKI...TAK DLA ZDROWOTNOŚCI...

  OdpowiedzUsuń
 13. Zdrowiej Kochana i bycz się ile wlezie:)
  Może można by monitować u kogoś, kto ma władzę nad schroniskiem. Jeśli jest taka możliwość to skrobnij mi maila.Zadzwonię gdzie trzeba i będę błagać.
  Uściski dla Was:)))

  OdpowiedzUsuń
 14. Snowing in Vienna13 lutego 2012 19:22

  Szybkiego powrotu do zdrowia!!! Czy może czegoś potrzebujesz?

  OdpowiedzUsuń
 15. Ori, kochana, zbieraj siły i zdrowiej, ale taka chwila przerwy dla odreagowania jest niezbędna. Wrócisz podwójnie silna i nieustępliwa. A tych durniów ze schroniska niech coś oświeci, no bo jak można takim kretynem być???!!! Oby potencjalni nowi właściciele się zaparli wszystkimi łapami i wydarli tego biedaka z tego upiornego miejsca!
  Gorąco bardzo pozdrawiam i zdrowia życzę
  Mika

  OdpowiedzUsuń
 16. Ech, bez sensu... Już wszystko zastało na ten temat napisane, ręce opadają. Wracaj kochana szybko do zdrowia! Uściski dla Pana Tymianka, DorotaC.

  OdpowiedzUsuń
 17. No wiesz... jeden pies do łóżka jak ma pomóc na zmęczenie i grypę? No jak? Koniecznie trzeba dołożyć dwa koty, bezsprzecznie, dwa koty. Trzeba się tymi wszystkimi stworami(tak w wielkopolsce się mówi na zwierzęta)obłożyć równomiernie, przygotować grzane wino i dobrą książkę i ...przeczekać trudne chwile. I albo przeczekać głupotę Wszechznawcy Psów, alboż...po prostu daj nam adres Owego Pana, a my naślemy na niego odpowiednie wredne służby... (podejrzewam, że moje koty i koty sąsiadów wystarczą .....).

  OdpowiedzUsuń