niedziela, 21 czerwca 2009

Zaczyna się lato!

Zaczyna się lato, najładniejsza pora na wsi. Ori przez okno widzi łąkę pełną bławatków, maków i jaskrów, a obok ostatnie w tej okolicy pole dojrzewającego żyta. Być może, w przyszłym roku na łące stanie dom kolejnego przybysza z miasta, ale póki co, można się cieszyć jej urodą.
Dokładnie trzy lata temu w niedaleko położonym gospodarstwie przyszły na świat cztery kotki, które Ori pozwolono otoczyć opieką. Gdy Ori teraz z trudem podnosi Puszka (Pan Tymianak nazywa go Puchowym Potworem), ze wzruszeniem wspomina czas, kiedy Puch, Malwinka i ich rodzeństwo były maleńkie i lekkie jak dmuchawce... Kotki mieszkały w drewnianej, rozpadającej się i podpartej drągiem stodole wraz z czarno-białą mamą, starszym bratem i siostrą, z małym kundelkiem Bartusiem i czterema kurami, które także chętnie stołowały się w "kocim raju".

8 komentarzy:

 1. Cudne puchatki, ale ja już tracę orientację - kto jest kim w tym kocio-psim towarzystwie?

  OdpowiedzUsuń
 2. Te puchatki potrafią rozwiać najczrniejsze chmury :))) Pozdrawiam cieplutko

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam kocie maleństwa...mogłabym toto godzinami po mordkach całować.
  pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 4. Kociaki są przecudne. Ile one radości przynoszą człowiekowi, można na nie patrzeć i patrzeć, a buzia ciągle się do nich uśmiecha.
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 5. Oh, biały maluch z czarnymi plamkami i ogonkiem jest klonem mojej kociczki Gryzeldy, której następcą jest łaciaty Władek. Mam zdecydowaną słabość do łaciatego. Zdjęcia cudne jak zawsze .Pozdrawiam serdecznie :)))

  OdpowiedzUsuń
 6. Ori, ach te blawatki i zboze, teraz juz cale drze by to jak najszybciej zobaczyc!
  Strasznie lubie u Ciebie wstawki w nawiasach wykladajace zdanie Pana Tymianka :)
  Pozdrawiam Cie cieplo!

  OdpowiedzUsuń
 7. Piękne pyszczki, szczególnie piękny jest negatyw mamusi...ale pozytywy też sa pyszne! Wszystkie ucałuj ode mnie, a Ciebie pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń