poniedziałek, 19 stycznia 2015

Leśne duszki, czyli Wzruszacze błądzące wśród brzózTamiś, zamyślony elf.

Ofra, piękność doskonała:
Kłębowisko Wzruszaczy uszczęśliwionych faktem wspólnej pracy w ogrodzie z Ori i Panem Tymianka:
Luno i Gruszka:
Zytunia:
Tamiś ma dość wiecznego bycia lizakiem! Buntuje się i jest groźny:Aramis i podrapany nosek:
Miłka, Dasza, Fiona, z boku Mufka.
Król Pies:
Przykład pracy ogrodowej Wzruszaczy:
Fafka zafrasowana:

Marysia i Tamiś
Fiona i Zyta

Julka, Fafka, Orion
Miłka


7 komentarzy:

 1. Coś podobnego jak moja trzecia klasa podczas przerwy...
  Mam nadzieję, że chociaż czasem chodzą parami i nie ma bójek.
  Proponuję im zorganizować jakiś mecz.
  Wzruszacze zapewne zruszają ziemię i odpowiednio nawożą, żeby Ori i Pan Tymianka mieli mniej pracy. Ale jakim cudem mają takie czyste łapy?

  OdpowiedzUsuń
 2. Zasadniczo dzielę psy (względem wyglądu) na trzy grupy: sztywniorki, ścierki i di adersy (od "the others" :-)), przy czym ostatnia grupa mieści w sobie wszytko, co nie mieści się w dwóch pierwszych, czyli w sumie duuuuuuużo psiego towarzystwa:-) Sztywniorki to psy o stanowczym wyglądzie, z krótką sierścią, na prostych, zasadniczych nóżkach niekoniecznie długich, z falującymi, ale nie puszystymi!, ogonami. Tu także zaliczamy oczywiście i te grubiutkie, i te obłe i koniecznie nie puszyste! Typu ścierka to te, które niezależnie od wielkości i krągłości, czy chudości, posiadają futro sfilcowane w czasie prania, suszone na wietrze i skłębione w sposób mało kontrolowany. Tu też zaliczamy te, co do których są wątpliwości, gdzie jest początek, a gdzie koniec psiesusia:-))) Di adersy to wszystkie inne (bo gdy robiłam podział na zimowych wakacjach nad morzem przy winie, to akurat wtedy wino się skończyło:-)) nie zaliczające się do dwóch wcześniejszych grup.
  To tyle tytułem wstępu:-D Bo zmierzam do tego, że Fafka jest najpiękniejszym egzemplarzem psa typu ścierka na świecie! A wstęp był niezbędny, by ani Fafka, ani Ty, ani inne Wzruszacze nie poczuli się znieważeni moim zawołaniem: Fafka! Jaka boski pies typu ścierka!
  Bo bycie psem typu ścierka to jest COŚ! Choć bycie sztywniorkiem także! I di adersem! Ale bycie najbardziej boskim psem typu ścierka to po prostu... jak Małysz i Stoch, i Kowalczyk, i cała polska drużyna siatkarska razem wzięci w światowym sporcie:-)))
  Dla jasności! Dziś nie piłam wina:-) Może to tylko efekt uboczny antybiotyków:-)
  A Wzruszacze w brzozowo innościowym gaiku wyglądają zjawiskowo. Jak duszki właśnie. Niezależnie od scen indywidualnych czy zbiorowych. Po prostu duszkowo...
  Padam do nóżek Jej Tymiankowości i Wzruszaczom:-)))))))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Musisz wiedzieć, że wielką admiratorką Fafki jest pani Agata Malarka (blogowo Gackowa), której Ty z kolei jesteś fanką i dzieł kolekcjonerką. Pokrewieństwo gustów! Mnie najbardziej do gustu przypadło określenie "zasadnicze nóżki". Wręcz boskie. Typów psów chyba jednak za mało wobec ich nieprawdopodobnej różnorodnosci, ale sama nie potrafię stworzyć żadnej sensownej typologii. Padam do nóg takoż!

   Usuń
 3. Cudne leśne wzruszacze wsród drzew brzozowych.Dużo całusków dla wszystkich.Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wzruszające stadko, a te piękne oczy, eh ....

  OdpowiedzUsuń
 5. Co dwie ręce, to nie jedna, a właściwie N łap.

  OdpowiedzUsuń